Jaké spodní prádlo do posilovny? Dodržujte tato pravidla a bude se vám cvičit mnohem lépe!

Možná jste něco podobného zažili na vlastní kůži, a to doslova. Těšili jste se na první trénink ve fitku, ale pocit z dobrého výkonu vám pokazilo nevhodně zvolené spodní prádlo. Neposkytlo vám potřebnou oporu, nebylo prodyšné a při každému pohybu se připomnělo řezáním. Nic takového se nemusí opakovat, pokud si pořídíte prádlo s odpovídajícími vlastnostmi.

Ženy nesmí podcenit výběr podprsenky

Pánové ji řešit nemusí, dámy by na ni naopak měly upřít všechnu pozornost. Podprsenka na běžné nošení do posilovny rozhodně nepatří. Alfou a omegou ženského fitness outfitu je sportovní podprsenka, která za každé situace udrží prsa tam, kde mají být. Dobrou volbou jsou podprsenky se zkříženými ramínky. Samozřejmostí by měl být vynikající odvod potu.

Jaký zvolit střih spodků?

Fitnessky, které na sebe nechtějí zbytečně upozorňovat spodním prádlem rýsujícím se pod kalhotami či legínami, volí bezešvé kalhotky. Z hlediska střihu mají ženy výběr bohatý – chybu neudělají v případě klasických kalhotek, dámských boxerek ani kalhotek se zvýšeným pasem. Co se do posilovny nehodí, jsou krajky a saténové zdobení.

Některým ženám z neznámého důvodu vyhovují vhodně střižená tanga, ovšem u nich hrozí, že se při pohybu dostanou rektální bakterie do pochvy a způsobí nepříjemnou infekci.

Jasnou volbou pro pány jsou boxerky, které dobře kopírují tvar těla. Sázkou na jistotu je pánské prádlo Calvin Klein, Diesel nebo boxerky Tommy Hilfiger. Komu nevyhovuje bavlna, může vyzkoušet umělé vlákno. Sportovně laděné boxerky vyrábí také populární česká značka Styx.

Ohlídejte si kvalitu, jde o zdraví!

Pamatujte, že značkové spodní prádlo z prověřených materiálů je vždy lepší než „noname“ spodky z textilií, které mohou obsahovat spoustu nebezpečných chemikálií. Raději si připlaťte pár korun navíc, vaše zdraví za to rozhodně stojí. U specializovaných prodejců jako trenyrkarna.cz navíc najdete špičkové spodní prádlo do posilovny za zvýhodněné ceny.

You May Also Like