Začínate s hokejem? Dejte si záležet na výběru vybavení

Chcete se dostat do skvělé formy a zapracovat na své fyzické kondici? Můžete tak učinit mnoha způsoby. Tedy nejen v posilovně či venku na workoutovém hřišti, ale také sportováním. Pokud máte možnost, abyste si s přáteli pravidelně zahráli hokej, chopte se své příležitosti za pačesy. Posílíte celé tělo a královsky se pobavíte. S vybavením si nedělejte starosti – sortiment je velmi rozsáhlý a je jen na vás, zda sáhnete po levnějších variantách, nebo špičkových produktech renomovaných výrobců. K základu patří brusle, hokejka a výstroj.

Brusle

Podcenit výběr bruslí znamená riskovat stabilitu a koordinaci pohybu. Samozřejmě neplatí, že nejdražší jsou automaticky nejlepší, ale je vhodné respektovat doporučení od samotného výrobce. K mání jsou brusle pro profesionální hokejisty i amatéry a v obou třídách najdete výrobky různé kvality. Chcete-li si však bruslení užívat plnými doušky a zbytečně se netrápit, vsaďte na brusle značky Bauer.

Brusle Bauer se vyrábí z nejmodernějších materiálů, jsou velmi lehké a díky unikátní technologii TUUK mají i další výjimečné vlastnosti – zvyšují sílu záběru a zrychlují pohyb.

Hokejka

Bez hokejky hrát nelze. A přestože se vám možná jeví všechny hokejky stejně, dostanete na výběr z širokého spektra materiálů a variant. V současné době hrají prim kompozitové materiály jako kevlar, karbon a grafit, díky kterým má náčiní nižší hmotnost a vyšší pevnost. Klíčovou vlastností je zahnutí čepele – je individuální a mělo by odpovídat osobním potřebám hráče. V souvislosti s kvalitou lze opět zmínit hokejky značky Bauer, které používá drtivá většina profesionálních hokejistů v NHL a KHL.

Výstroj

Fakt, že nechcete hrát hokej profesionálně, by vás neměl odradit od pořízení kvalitní a tudíž bezpečné výstroje. Přeci jen jde o kontaktní sport plný tvrdých střetů. Neobejdete se bez chráničů ramen, holení a loktů, hokejových rukavic, kalhot a helmy.

Díky vhodně zvolenému vybavení budou vaše hokejové začátky mnohem příjemnější. Spoustu dalších informací najdete na stránkách značky Bauer.

You May Also Like