6 potravin, které posílí zvýší vaši hladinu testosteronu

Pokud je váš sexuální apetit nízký a stagnujete v posilovně, na vině mohou být hormony. Testosteron je nejlepší kamarád každého chlapa, který chce budovat svalovou hmotu. Pokud máte nedostatek testosteronu, zkuste si jej zvýšit pomocí stravy. Přinášíme vám šest potravin, které vám pomohou zvýšit tento hormon a díky tomu získáte novou sílu a chuť do všech aktivit.

Žloutky

Vejce by měly být obsaženy ve vašem jídelníčku. Konkrétně žloutky, které obsahují více živin, než vaječné bílky. Hlavní výhodou žloutku je schopnost zvýšit hladinu testosteronu z vitamínu D3. Dopřejte si pravidelně vajíčka k snídani a vaše libido nebude nikdy na nízké úrovni.

Brukvovitá zelenina

Brukvovitá zelenina (brokolice, zelí, růžičková kapusta, květák, atd.) jsou antiestrogenní potraviny, jelikož uvolňují sloučeninu zvanou indol-3 carbinole. Tato sloučenina dokáže převést estrogen do bezpečnější formy, což má za následek dostatek uvolněného testosteronu. Volný testosteron se snadno váže na androgenní receptory, zvyšuje sexuální apetit, pomáhá budovat svalovou hmotu, snižuje obsah tuku a zvyšuje výkon v tělocvičně.

Ústřice

Ústřice vám dodají do těla dostatek zinku, kterou nutně potřebujeme pro správné fungování organismus. Když má tělo nedostatek zinku, nastává hypofýza, která omezuje uvolňování luteinu a folikuly stimulující hormony, které jsou odpovědné za produkci testosteronu ve varlatech. Ústřice jsou bohaté také na bílkoviny, které jsou velmi důležité pro budování svalové hmoty.

Česnek

Česnek je nejen skvělým doplňkem jídla, ale také zvyšuje hladinu testosteronu. Obsahuje sloučeninu zvanou diallyl-disulfid, který podporuje hormon, jenž aktivuje produkci testosteronu. Česnek zvyšuje hladinu testosteronu v kombinaci s vysokým obsahem bílkovin.

Špenát

Dalším důvodem proč milovat špenát je skutečnost, že zvyšuje hladinu testosteronu. Tato zelená listová zelenina je plná hořčíku, který hraje důležitou roli ve vývoji svalů a reprodukční funkci. Zvýšená hladina hořčíku má pozitivní vliv na testosteron a celkový výkon v posilovně.

Houby

Zahrňte do svého jídelníčku houby, pokud chcete mít dostatek testosteronu. Houby zabraňují produkci enzymu aromatázy, který převádí endrogen na estrogen. Dieta s velkým množstvím hub zabraňuje vázat volný estrogen na androgenní receptory.

 

You May Also Like