Zahřátí s kettlebellem

Kettlebell je všestranná pomůcka na cvičení, která nabízí zcela jedinečný tréninkový efekt. Maximalizujte výhody, které kettlebell přináší a zapojte ho i do své zahřívací série. Skvěle připravíte své tělo na pořádný silový a kondiční trénink. Máme pro vás dva základní cviky, které zahřejí vaše tělo na maximum.

Okolo světa

Vytáhněte kettlebell k pasu a v plynulém pohybu jej přemísťujte kolem svého pasu. Důležité je zde plynulost pohybu a pravidelné dýchání. Během cvičení mějte zpevněný střed těla. Začněte cvičit s lehkou vahou, která vám pomůže udržet všechny důležité body na správné lince. Zachováte tak kontrolu a stabilitu během celého cvičení.

Klíčové body:

  • udržujte kettlebell v jedné rovině kolem pasu a vyhněte se houpání nebo snižování úrovně během přesunu
  • stabilita je během cviku velmi důležitá. Vyhněte se přesouvání své váhy, abyste uvolnili cestu závaží. Kettlebell pracuje pro vás a ne naopak.
  • Plynulé přesunutí musí být provedeno i při předávání z ruky do ruky. Jakmile dojde ke kolísání nebo k upuštění z ruky, je to špatné. Opět je zde důležitá optimální váha, kterou používáte při zahřátí.
  • Nezapomínejte na pohyb oběma směry. Začněte se směrem, který je vám přirozený, ale nezapomínejte i na druhou stranu. Jedině tak docílíte celkového prohřátí organismu.

Osmička

Osmička je skvělá na protažení ramen. Po celou dobu máte ramena v pohybu a zpevněný střed. Uchopte kettlebell a natáhněte ruce před sebe. Následně kreslete do vzduchu osmičku. Dejte si záležet na plynulost pohybu. Při správném provádění cviku docílíte kromě protáhnutí ramen i zahřátí kyčlí a nohou. V případě, že je pro vás cvik moc jednoduchý, můžete přidat složitější pohyb. Předkloňte se a protáhněte kettlebell skrz nohy.

Klíčové body:

  • rovná záda jsou při tomto cviku velmi důležitá. Obzvláště při provádění těžší varianty
  • vyberte si optimální váhu pro pohyb. Příliš těžký kettlebell vám přinese jen problémy a možnost zranění. Vyberte si takový, který vám pomáhá provádět plynulý pohyb a zároveň je dostatečně těžký
  • jako v předchozím cvičení, ani zde nezapomínejte na pohyb oběma směry. Je to velmi důležité, jelikož se vyhnete svalové nerovnováze a zahřejete komplet celý pohybový aparát

You May Also Like