Základní Crossfit cviky VI. Díl – tlak s velkou činkou před hlavou

Máme tu další díl základů pro Crossfit. Dnes si představíme tlak s velkou činkou před hlavou. Tento cvik je poměrně jednoduchý, ale účinně ničí svaly. Díky tomu během pár cvičení, napumpujete ramena a ruce do obrovských rozměrů. Než dostanete pohyb při tomto cviku do těla, je dobré začít cvičit s nižší váhou. Ochráníte tak sebe před případným úrazem.

Základní poloha

Základní poloha začíná v sedu na tréninkové lavici. Opřete se pohodlně zády o opěrku. Nehrbte se ani nekrčte ramena. Uchopte činku ze stojanu na větší šířku, než jsou ramena. Zvedněte činky do vzpažení do polohy, kdy jsou téměř propnuté. Při tomto cviku posilujete deltový sval, část svalu prsního, trapézový sval a trojhlavý sval pažní.

Jak na pohyb

Jakmile máte činku v základní poloze, pomalu a plynule spouštějte činku do úrovně klíčních kostí. Po dosáhnutí tohoto bodu, opět činku vytlačte zpět do výchozí polohy. Během provádění cviku, vydechujte při zvedání a při pohybu dolů se nadechujte.

Když je člověk v pohybu, skvěle mu pomůžou hudební novinky, aby neztratil rytmus.

Tipy a triky

Tento cvik je poměrně jednoduchý, je však potřeba dodržovat určitá pravidla. Během cvičení si držte hlavu vzpřímeně a neprohýbejte se v ramenou ani nevytáčejte trup do stran. Pokud chcete použít velkou zátěž, musíte držet záda po celou dobu rovná, jinak může dojít k poranění. Vhodnou alternativou pro začátečníky, je stroj se svodidly, který drží osu činky.

Úzký uchop s lokty dopředu zatíží přední část deltového a klíčního prsního svalu. Široký uchop s lokty do stran zatíží přední a střední část deltového svalu. Pokud nechcete do cviku zapojit horní sval prsní, uchopte činku podhmatem. Pokud již cvičíte delší dobu a chcete během cviku posílit střed těla a protáhnout celkově celé tělo, provádějte tento cvik ve stoje, ale s optimální vahou.

You May Also Like