Základní Crossfit cviky VII. Díl – kliky

V dnešním díle nás čeká jeden ze základních cviků posilování, který je hojně rozšířený. Na mysli máme kliky. Nenechte se zmást jejich jednoduchostí. Jedná se komplexní cvik, který skvěle zabírá na horní polovinu těla. Pokud nemáte zvládnutou techniku kliku, jste vždy poloviční sportovec. Jelikož jen na skvělém základu se dá budovat další hmota.

Základní poloha

Klik je skvělým nakopávačem prsních svalů, přední části ramen, tricepsů a břišních svalů. Výhodou tohoto cviku také je, že nepotřebujete žádné cvičební pomůcky. Stačí vám jen vaše tělo a rovná zem.

Lehněte si břichem na podlahu a rukama se opřete o zem. Šíře rukou by měla být o něco větší, než je šíře ramen. Hlava prodlužuje celý trup. Nekoukáme se dopředu, ale ani přímo do země. Mějte rovná a zpevněná záda.

Jak na pohyb

Nyní se pomalu zvedejte až do doby, kdy napnete paže. Pozor si však dejte na propínání loktů. Během celého cviku, držte lokty neustále od těla. Pohyb dolů zakončete těsně nad zemí. Lokty by měli svírat úhel 90 stupňů. Při pohybu dolů provádíme nádech, při pohybu nahoru výdech.

Pokud si chcete celý cvik ztížit, mějte ruce více od sebe, než je šířka ramen. Druhá možnost je pravým opakem. Dejte ruce k sobě tak, aby byly přímo vedle sebe a vytvořili spojením palců a ukazováčku trojúhelník. V takovém případě bude klik nejvíce namáhat triceps a prsa.

Tipy a triky

Během provádění kliku, udržujte rovná a zpevněná záda. Hlavu držte v prodloužení trupu. Hýždě nechce rovnoběžně s celým tělem a nijak je nevytahujte nahoru nebo netlačte dolů. Během provádění cviku, se soustřeďte na celý pohyb. Podle toho, jak moc rychle půjdete nahoru nebo dolů, bude cvik náročnější. Veškerou váhu, přenášejte na paže. Vyzkoušejte si různé polohy rukou a časovou frekvenci provádění cviků. Najděte si tu, která vyhovuje vám a vašemu tělu.

You May Also Like