Když se řekne tenisový loket

Co si představíte, když se řekne tenisový loket? Bolestivé onemocnění, zranění nebo loket tenisového hráče? Dnes vám povíme, jaké onemocnění nazýváme tenisovým loktem, jak poznáte, že touto nemocí trpíte a jak si s tímto problémem poradit.

Co znamená, že mám tenisový loket?

Bursitis_Elbow_WCTenisovým loktem může trpět jakýkoliv člověk, nejedná se o onemocnění, které se připisuje pouze sportovcům. Je časté u mužů a žen v jakémkoliv věku. Jde o onemocnění svalových a šlachových úponů loketního kloubu. Toto onemocnění postihuje přibližně 3% populace. Označujeme ho jako tenisový loket kvůli častému výskytu u sportovců, zvláště u tenistů, kteří tuto část těla hojně využívají, avšak běžně vzniká při jakékoliv jiné činnosti.

Příčinou vzniku onemocnění je většinou svalové přetížení, které vzniká v době kdy úpony a šlachy používáme častěji než obvykle. Proto onemocnění dělíme na dvě formy, chronickou a akutní. Akutní forma vzniká při nadměrně náročné práci, dochází k akutní poruše. Chronická forma je výsledkem dlouhodobého přetěžování a postupně přechází do akutního stavu.

Jaké jsou příznaky?

Prvním příznakem je jako u mnoha onemocnění, bolest, kterou ucítíte při pohmatu na zevní straně loketního kloubu. Čím více ruku zatěžujete, tím více bolí. Bolesti mohou přecházet až do předloktí a prstů. Pokud máte ruku v klidu, bolest odezní, ale při námaze se opět vrací. Příznakem může být také otok kloubu, zarudnutí nebo zvýšená teplota v místě kloubu.

maxresdefault

Jak tenisový loket léčit?

1024px-Tennis_elbowLéčba tenisového loktu je zdlouhavá a nesmíte ji podcenit. Určitě byste měli navštívit svého lékaře, aby vám s léčbou poradil, zda je pro vás vhodná konzervativní léčba nebo operace. S konzervativní léčbou se pojí klidový režim, odpočinek, ortéza a pro snížení bolesti ledové obklady. Měli byste tedy doma v klidu odpočívat a navštěvovat fyzioterapeutické centrum. Pokud tato léčba není úspěšná, indikuje se operace. Nepodceňte příznaky a vnímejte své tělo.

You May Also Like