Základní Crossfit cviky IV. Díl – silové přemístění

Silové přemístění je jedním z dalších Crossfit cviků, které vám posílí horní polovinu těla. Posílíte deltový sval, horní část trapézového svalu, pažní dvojhlavý sval, trojhlavý sval a předloktí. Cvik je v pohybu je na první pohled jednoduchý. Jediné co musíte udělat, je dostat velkou činku z úrovně stehen nad hlavu. Tady však všechna sranda končí. Obzvláště začátečníci by měli cvičit s menší vahou.

Základní poloha

Silové přemístění je snadné, ale není radno techniku podceňovat. Rozkročte se na úroveň ramen a podsaďte pánev. Velkou činku uchopte nadhmatem, zhruba na šířku ramen. Opřete si ji o stehna. Celou dobu tlačte ramena dolů do stran a lopatky směřují k sobě. Zpevněte břišní a hýžďové svaly.

Jak na pohyb

Zde začíná ten největší problém. Z toho důvodu, je dobré začít s nulovou vahou. Doporučujeme použít násadu na koště a skutečně si natrénovat plynulý pohyb.

Činku držíme v šířce ramen a máme ji opřenou o stehna. Rychlým pohybem ji vytáhneme vzhůru k bradě. Pohyb je veden lokty, které vytahujeme co nejvýše. Jakmile máme činku v úrovni prsou, přetočíme ruce, až se lokty ocitnou pod činkou. Současně se pokrčíme v kolenou.

Propneme nohy a vytlačíme činku nad hlavu do napnutých paží. Po provedení cviku, vracíme činku plynulým pohybem do výchozí polohy. To je vše. Nejedná se o extra složitý cvik, pokud nic nepodceníte v začátku. Během cviku se při pohybu dolů nadechujeme a při zvedání provádíme výdech.

Tipy a triky

Během cvičení silového přemístění si hlídejte především držení těla. Rovná záda a hlava je základem. Vyhněte se tak bolesti a špatnému pohybu, který může vést ke zranění. Velkým problémem je i přílišné zaklánění trupu, kdy si můžete poranit páteř. Nezapomínejte na zpevnění břišních a hýžďových svalů.

Zajímat vás mohou také luxusní šperky a cestovní rádce.

You May Also Like