Jak získat kvalitní bílkoviny ze stravy

Přidání více bílkovin do stravy je výzvou pro každého začínajícího kulturistu nebo hubeného kluka. Každý, kdo chce získat více objemu a svalové tkáně, musí mít i dostatek proteinu ve stravě. Ano, dlouholetý a spolehlivý zdroj v podobě kuřecího masa, ryb a hovězího masa je samozřejmostí. Existují však u alternativy a výhodnější možnosti, jak získat dostatek bílkovin.

Proteiny ve stravě

Některé z těchto zdrojů bílkovin budete jistě znát. Jiné mohou být nové pro vaše chuťové buňky. Níže naleznete krátký seznam několika potravin, které jsou dokonalé pro váš tréninky a úsilí.

Chia semínka

Mají lehce ořechovou chuť a jsou velmi bohatá na bílkoviny. Kromě toho také obsahují vysoké množství vlákniny  a zdravé tuky. Vzhledem k tomu, že nemají téměř žádnou chuť, mohou být použity do jakéhokoliv receptu, který vám pomůže budovat svaly a sílu.

Ořechy

Jsou jedním z nejvšestrannějších a výživných potravin kolem nás. Za normálních okolností jsou zdravé především díky tukům, ale také jsou plné proteinů, které vám pomohou budovat svaly. Oříšky a semena využijete jako zdravou svačinku nebo je můžete přidat do salátů, polévek a hlavních jídel.

Fazole

Většinou se doporučují kvůli velkému množství vlákniny. Fazole a luštěniny obecně nejsou vhodné jen pro vegany. Jsou bohaté na bílkoviny a mají kompletní proteiny. Navíc se skvěle kombinují s ostatními potravinami. Například je můžete vyměnit za rýži nebo těstoviny. Skvělé jsou i do salátů nebo jako samotné jídlo. Fazole jsou velmi zdravé, posilují metabolismus a dodávají dostatek energie pro náročný trénink.

Protein nemusí být nuda

Přidání bílkovin do svého jídelníčku nemusí nutně znamenat, držet se neustále toho stejného. Experimentuje a užívejte si pestré palety potravin, které jsou bohaté na bílkoviny. Udělejte z nudného stereotypu jedinečný zážitek. Sami uvidíte, jak vám svaly porostou jedna radost.

You May Also Like