Základní Crossfit cviky IV. Díl – mrtvý tah

Mrtvý tah je velmi oblíbeným cvikem nejen v Crossfit odvětví. Stejně jako v jiných cvicích, i zde koluje spousty mýtů a polopravd, které tvrdí, jak správně tento cvik cvičit. My si dnes ukážeme základní techniku, která nám pomůže zapojit ty správné svaly (čtyřhlavý sval stehenní, hýžďový sval, vzpřimovače trupu a hamstringy) a získat tak ohromnou sílu.

Základní poloha

Základní poloha pro mrtvý tah je velmi snadná. Rozkročíme se na šíři ramen. Chodila by měla být v rovnoběžné poloze nebo mírně vytočené ven. Nyní provedeme dřep. Trup držíme ve vzpřímené poloze. Jakmile jsme dole, uchopíme velkou činku.

Jak na pohyb

Při provádění cviku, je důležité soustředit se na celý pohyb. Proto, než začnete zvedat velké váhy, se pořádně naučte techniku. Při pohybu lehce prohneme záda, zpevníme břišní svaly a zvedneme činku do vzpřímené polohy vestoje. Po celou dobu pohybu, tlačíme ramena dolů a do stran. Lopatky přitáhneme k sobě. Jakmile se dostaneme do horního body, vracíme zpět činku do výchozí polohy. Při provádění cviku, je i důležité dýchání. Při pohybu dolů provedeme nádech, při pohybu nahoru výdech.

Shlédněte také výhodné pojištění a vše o bydlení

Tipy a triky

Mrtvý tah je výborný silový cvik, který vám dodá skutečnou sílu boha. Cvik se však musí provádět správně a co nejlepší technikou. Během celého cvičení držte trup a hlavu rovně. Vypněte hrudník a chodilo mějte celou plochou na zemi. Důležité je držet kolena ve stejné ose, jako chodidla.

Při provádění dřepu, se rozhodně neprohýbejte v bedrech, nepředklánějte příliš trup a hlídejte si kolena v ose chodidel.

Pokud se naučíte správně provádět techniku a během cviku se na něj budete skutečně soustředit, výsledky se rychle dostaví.

V dalším díle si představíme vzpěračský cvik, který je doslova zlatou žílou pro nárůst svalu v horní polovině těla.

You May Also Like