Kardio akcelerace: nejrychlejší způsob, jak spalovat tuk a budovat svalovou hmotu

Věda říká, že je to nejrychlejší způsob, jak spalovat tuk při budování svalů. Jenže když vlezete do posilovny, získáte seznam všech tréninků a možností, které nabízí. Vybrat si ten správný je poměrně těžké. Ne všechny jsou tak účinné a skvělé, jak se na první pohled může zdát.

Naštěstí se sportovní vědci z University of California rozhodli udělat konečně jasno a v roce 2008 podrobili několik druhů tréninku nejrůznějším experimentům.

Cvičenci byli rozděleni do tří tréninkových skupin: kardio, zvedání těžkých váh a hybridní (kombinace závaží  a minutového běhu). Každá skupina měla stejné množství tréninku (třikrát týdně po dobu 11 týdnů). Hybridní skupina si ze všech vedla nejlépe a za tu dobu získala náskok:

  • O 991% (není to překlep) větší úbytek tukové tkáně než ostatní skupiny
  • O 82% větší nárůst svalové hmoty
  • O 35% větší síla v dolní části těla
  • O 53% lepší odolnost v dolní části těla
  • O 28% zlepšení pružnosti v dolní části těla
  • O 144% procent zlepšení v pružnosti horní části těla

To znamená, že hybridní přístup k výkonu nejen spálí více kalorií, ale také pomáhá k větším a silnějším svalům a navíc zvyšuje flexibilitu. Svatý grál máme a jak na to?

Jak na hybridní trénink

Hybridní trénink je jednoduchý. Odcvičte první cvičení a poté následuje 60 vteřinový sprint. Následuje druhé cvičení a zase sprint. A tak dále. Jakmile dokončíte první sadu všech cvičení, čeká vás odpočinek po dobu 2-3 minut.

Trénink můžete provádět kdekoliv a nemusíte pouze běhat. V posilovně klidně využijte veslování nebo kolo. Kardio provádějte zhruba na 80% celkového úsilí. Pokud se máte rádi, dejte si dva okruhy. Jestliže se milujete, tak si nandejte tři okruhy. Mezi tréninky si dopřejte alespoň den pauzu.

You May Also Like