Jak dělat správně Kettlebell Swing

Kettlebell Swing hraje důležitou roli v rozvoji síly, dynamiky a celkové zdatnosti. Tento článek však není o tom, jak je tento cvik úžasný. Je o tom, na co si dát pozor a způsobech jak zdokonalit pohyb a celkové provedení cviku. Zaměříme se na pohled zepředu a z boku. Pro co nejlepší zlepšení se nahrajte na chytrý telefon nebo požádejte partnera, ať vám pohlídá pohyb a řekne případné nedostatky.

Na co si dát pozor – pohled zepředu

Důležité je dostatečné rozkročení nohou, které musí vytvořit prostor pro kettbell. Nohy však nesmí být příliš od sebe, jelikož tím ztratíte stabilitu. Ideální postoj vede ke svislým holením v momentě, kdy je kettlebell ve spodní části.

Další chybou, která je velmi častá, je prostor mezi tělem a rukama při spouštění kettlebellu. Jakmile jste ve spodní části a dotýkáte se těla, nemělo by mezi vámi procházet žádné světlo. Naplno spusťte kettlebel, ať se opře do vašeho těla.

Na co si dát pozor – pohled ze strany

Pohled ze strany je mnohem důležitější, než zepředu. Na něm totiž vidíte všechny důležité chyby, které vás stojí zbytečnou energii a mnohdy a i zdraví.

Páteř by měla zůstat neutrální. Od pánve až k hlavě byste měli vytvořit přímku. Odolejte nutkání vystrkovat hlavu nebo lámat krk. Nechte následovat hlavu a krk společně se zbytkem těla a jak hrudník klesá nebo stoupá.

Kettlebell Swing je houpání a ne poklesu, jako je tomu u dřepů. Nikdy nedovolte, aby vaše ramena byla při zhoupnutí níže, než boky. A boky zase nesmí být níže něž kolena. Pokud tak činíte, neděláte švih, ale dřep.

Podobně jako z pohledu v předu, tak ani z pohledu z boku by nemělo pronikat žádné světlo mezi pažemi. Též si dávejte pozor na svislé holeně. Udržujte napětí v hamstringách, abyste měli jistotu, že jsou vaše holeně svislé.

Pokud dodržíte tyto základní pravidla, docílíte kvalitního provedení swingu, který vám zajistí nárůst síly, vytrvalosti a výbušnosti.

You May Also Like