Osvědčené pravdy o fitness a stravě

V oblasti cvičení a zdravé stravy to funguje podobně, jako v politice. Informace jsou prezentovány, jako 100% pravda, která je však založena pouze na prognóze a predikci. Podobný stav je i ve fitness a výživě. Každý den vyleze na světlo světa řada nových způsobů, jak rychle nabrat, shodit nebo rýsovat své tělo. Nejúčinnější tréninkové metody jsou však často extrémní, ale za to podpořeny kapkou výzkumu.

Fanoušci ektogenní diety plácají slaninu a máslo o tvář veganů, zatímco fanoušci raw stravy mlátí kladivy o mikrovlnky a vyhlašují válku všem majitelům pánviček. Všichni předkládají své „pravdivé“ a jedině správné informace se špetkou osobní zaujatosti. Pokud někdo přinese do konverzace lepek, je další válka na světě. Dlouholeté zkušenosti však hovoří jasně. Nic se nesmí přehánět a správný trenér vám bude chtít změnit život, ne ho mást řadou mýtů a omylů, které jsou tu jen proto, aby lépe prodávaly onen produkt na trhu. Pojďme se podívat na 10 univerzálních pravd o fitness a výživě.

TIP: Podívejte se také na výhodné pojištění nebo hypotéky.

Univerzální pravdy ve fitness a výživě

Bez ohledu na to, co je skutečně účinné a hlavně revoluční, existují osvědčené metody, které jsou skvělé pro všechny. Ty správné metody, jsou totiž dost často jednoduché a dají se snadno zavést. Nestojí totiž jen na jednom produktu nebo službě. Níže předkládáme univerzální pravdy, které vám zlepší zdraví, zvýší výkon a vytvarují tělo podle vašich potřeb.

  1. Konzumujte převážně celé, minimálně zpracované potraviny a produkty, které jsou na bázi mouky.
  2. Omezte rafinované a přírodní přidané cukry.
  3. Mezi hlavními jídly si dopřávejte 3-5 hodin pauzu.
  4. Omezte příjem alkoholu a mějte dostatek nealkoholických dní v týdnu.
  5. Dopřejte si pravidelně 7-9 hodin spánku.
  6. Najděte si aktivitu, s kterou budete zvládat stres, a pomůže vám vypnout.
  7. Zapojte pohyb do každodenního života. Běžte do práce pěšky, uklízejte dům, protáhněte se nebo běžte zahradničit.
  8. Vyberte si cvičení, které vás baví a pravidelně jej cvičte 2-4 krát týdně. Sporty můžete kombinovat.
  9. Mějte své potraviny na vaření pod kontrolou, ať víte, co jíte.
  10. Mějte klid na jídlo. Sedněte si, relaxujte při jídlu. Jezte pomalu a žvýkejte jídlo dostatečně. Bude se vám lépe trávit a vyhnete se přejídání.

Tyto jednoduché metody působí až zázračně na lidské tělo. Nejedná se o nic složitého a přesto je to tak účinné. V tom tkví právě jejich síla. Jsou tu od nepaměti a ještě nic je nepřekonalo. Ani zázračná metoda, která se vyklube na světlo světa za pár minut.

Zajímat vás také mohou informace o pojištění či leasing.

You May Also Like